1. ročník 2006

(Biskupice 21.10.2006)

Sobota dopoledne, sluníčko svými paprsky pomalu ohřívá letištní plochu a první pětkaři už si to hasí na sraz! Už před půl dvanáctou se v okolí Biskupic potuluje Cigoš se svým GTT. Před dvanáctou zase od Luhačovic sviští dvě žluté krásky Davida a Jirky. Takže už jsme čtyři. Zanedlouho se objevuje Karel se závodní GTT a Mario s jeho modrým GTE.

            Rozjíždí se první vášnivé debaty, uvítání a o dobrou náladu není nouze. Po chvíli volá Milan a prozrazuje dobrou a špatnou zprávu. Ta špatná je, že se malinko ztratili, takže vyrážím pro ně a vedu je na letiště. Ta dobrá, že má sebou Piviho a jeho Renault 5 Turbo2. Nemůžu uvěřit vlastním uším. "Děláš si srandu Milane??" "Ne, přijeď a uvidíš."

A jak se tak blížím, tak vidím že je to pravda! Poprvé v životě vidím na vlastní oči toho krasavce!! Díky Pivi! Myslím že většina účastníků srazu byla taky tak příjemně překvapená jako já.

            No a pak už to šlo ráz na ráz, banda z Brna, další kluci z SK, Peťa ze Slušek, Tomáš ze Želechovic, Jarda z Valmezu, Honza z Kudlova a další a další… prostě srazík v plném proudu.

            Jaké bylo zastoupení Renaultů? R5 GTE, R5 GTT, R5 GTD, R5 GTX, R5 Alpine, R5 Turbo2 – samá super vozítka!

            Vládla příjemná nálada, tvořily se skupinky debatujících Renaulťáků a nebylo snad jediného auta, kolem kterého by se netočil někdo s foťákem. Technické parametry, úpravy na motoru, podvozku nebo karoserii, to vše bylo předmětem živých diskuzí.

            A z ničeho nic se nad letištěm objevili dva muži v červeném, divoce pilotující "ultralehkého vírníka". Při prvním průletu naznačovali uvolnění plochy a při druhém už si to vrtulky svištěly těsně nad námi a letadýlko dosedlo. Pěkná kulturní vložka :o) Během několika minut se vírník zase vznesl a letiště se pomalu chystalo na oblíbené sprinty dvojic.

            Ale ještě před tím Mario zorganizoval asi půlhodinovou fotografovací akci. Nejdříve se auta postavila vedle sebe a všichni obdivovali těch 16 pěteček.

            Potom se na čelo kolony postavilo Piviho Turbo2 a další pětky se stavěly kaskádově za ním. Prostě Mario je rozený vůdce a pod jeho dohledem šlo všechno jako po másle. Opět následovalo vášnivé focení ze všech možných stran.

            Po nějaké chvíli už ale první zájemci stáli na startu sprintu a čekali na signál startéra. Někdy v této době jsme my všímavější zaznamenali příjezd Felicie, za jejímž volantem seděl ex-pětkař Rosťa. I když Rosťa už své žihadlo nemá, tak se mezi nás přijel podívat, za což mu patří dík!

            No, ale zpět ke sprintu. Ti první zájemci byli m.beggi a Milan Voda. Oba sedlali model GTE a dávali si takový malý rodinný závod. Následovali Honza a Marek – pro změnu s GTT, závodní Alpine vs. GTT v podání Jarka a Karla, Cigoš vs. Marek atd. Prostě kdo chtěl, tak se dosytosti vyblbnul :o)

            Letištěm se už ale nenesla jen vůně benzínu, ale i šťavnatých steaků a klobás. To Milan rozbalil svůj gril a začal dělat chutě všem okolo. Jakmile bylo masíčko pěkně růžové, tak se začalo podávat, za což patří Milanovi velký dík! No a aby toho nebylo málo, tak Mario vytáhl "basu" piva (samozřejmě nealkoholického) a párty mohla začít. Taktéž Mariovi dík!

            A jak si tak cpeme bříška, objevuje parta borců na motorkách. Tohle vítané zpestření nenechává nikoho klidným. Jízda po zadním kole, jízda po předním kole, sprinty, zrychlení 0-100km/h za 3 sekundy to je něco! A jako třešnička na dortu - sprint Porsche 911 vs. mašina… no pěkná podívaná!

            Netrvalo dlouho a část letiště se zahalila hustým kouřem. To Peťa ukazoval gumování se svým oranžovým GTT :o)

            Odpoledne se přehouplo do své druhé půlky, sluníčko už hřálo méně a někteří pomýšleli na návrat domů. Takže nastalo loučení s Pivim a jeho R5 Turbo2, Davidem, Markem… ale to ještě nebyl konec.

            Nevím proč, ale dostal jsem chuť se taky povozit a tak jsem sedl do závoďáčka a trošku jsem ho prohnal. Pár zájemců se svezlo se mnou, tak doufám že se vám to líbilo kluci :o)

            Den se chýlil ke konci a i zbytek pětkařů se pomalu rozcházel. Skončil nám tedy první zlínský Renault 5 sraz.

            Chtěl bych vám všem ještě jednou poděkovat. Jste fajn parta a byl to dobrý zážitek.

                                                                                                                    Marťas